Kapcsolatfelvétel

Név

E-mail *

Üzenet *

2017. november 5., vasárnap

•Könyvkritika• Helena Silence: Enigma

Helena Silence: Enigma

Nos, hol is kezdjem..?

Ez a könyv valami csoda.

Először is, a borítóról had ejtsek néhány szót. Nagyon különleges, figyelmet megragadó. Hogy őszinte legyek én akkor vettem észre, hogy a levél alatt azok vércseppek, mikor már a könyv vége felé jártam. Pedig mennyit nézegettem ezt a borítót..

A történet; magával ragadja az embert, már maga a fülszövege is felkelti az ember figyelmét, ahogy a borító is.

Olvastam már egy jópár könyvet, viszont ez a könyv is beletartozik abba a csoportba, ahol a könyvek sorait faltam fel a szememmel. Például nagyon rossz érzés volt, hogy amikor szóltak nekem, hogy menjek vacsorázni, hírtelen úgy éreztem, mintha egy különleges álomból rántanának ki a valóságba. Teljesen belemélyedtem a könyvbe, a fejemben egy kész film játszódott le, mikor olvastam.
Szóval Helena, köszönöm!

A karakterekről; az írőnőnek sikerült tökéletesen megszemélyesítenie a főszereplőt. Teljesen úgy alkotta meg őt, ahogy viselkedne egy olyan ember.

Például a Szent Johanna gimi nevű sorozatban Renivel egy párszor nem értettem egyet. Értem én, hogy Leiner Laura így gondolta tökéletesnek a sorozatot. Oké, sokszor volt, hogy elképzeltem kicsit máshogy a történetet, egy belevalóbb csajjal mint Reni, de..nem sikerült tökéletesre. Az egész sorozat Reni szerencsétlenségeivel volt tökéletes.

Viszont most vissza Helena Enigmájára. Ezzel a kis kitérővel azt akartam mondani, hogy én is teljesen ugyanúgy viselkedtem volna mint Lena, és örülök, hogy Helena nem egy olyan főszereplőt talált ki ebben a könyvben, mint Reni, mert nem illett volna oda, és szegény könyvecske nálam a fekete listára került volna.


Az Enigma című könyvnek van egy folytatása, mely Ezüsthíd néven jelent meg. Sajnos azt még nem volt szerencsém elolvasni, de hamarosan a kezeim közé kaparinthatom és ha szeretnétek, arról is írok kritikát.


Figyelem!
A félreértések elkerülése érdekében, leírom, hogy nem utálom Renit, csak mint fenntebb írtam, sokszor nem értettem vele egyet.
Mindenkinek más a véleménye az SzJG főszereplőjéről, nekem ez volt. Kérlek ezt tartsátok tiszteletben!

Yuro-chan

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése